м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Про відділення
Корисна інформація

Всі палати відділення укомплектовані відповідно  нормам та вимогам до оснащення відділення реанімації.

А саме:

 • високотехнологічні апарати спостереження за станом породіль або вагітних
 • сучасні функціональні універсальні ліжка
 • забезпечення подачі кисню в кожну палату
 • сучасні дихально-наркозні апарати забезпечення анестезіологічної допомоги.

Всі роділлі з оперативним втручанням переводяться у відділення реанімації та інтенсивної терапії разом із дітками при відсутності протипоказань з боку дитини. Тут відбувається постійний контроль стану пацієнток, забезпечення своєчасного знеболення або лікування. У відділені практикується сумісне перебування матері з дитиною, є можливість знаходитись у палаті батьку або близькій людині. Такі умови часто позитивно впливають і на стан породіллі, і на контакт з дитиною. Підтримується раннє прикладання до грудей, часто навіть в операційній.

В Перинатальному центрі операційні оснащені всім необхідним обладнанням:

 • дихально-наркозними апаратами
 • медичними аспіраторами
 • інфузоматами
 • дефібриляторами
 • моніторами спостереження
 • повними комплектами для інтенсивної терапії та анестезіології

Співробітники відділення реанімації Перинатального центру проводять знеболення та наркоз, які є перевіреними та абсолютно безпечними для здоров’я. Всі лікарі – це спеціалісти з високим рівнем кваліфікації, з великим та унікальним досвідом у сфері акушерської анестезіології.

Лікарями відділення щорічно проводиться понад 3000 різних видів знеболення.

Окрім проведення анестезіології спеціалісти відділення проводять інтенсивну терапію в тих випадках, які несуть загрозу життю матері та немовляті. Це може бути пов’язано з такими ускладненнями вагітності як прееклампсія (гестоз), важкий токсикоз, кровотечі, дихальна або серцева недостатність, екстрагенітальна патологія, що потребує інтенсивної терапії.

Методи знеболення, які застосовуються у відділенні:

Основним медикаментозним методом знеболення пологів є епідуральна анестезія. Цей метод є одним з найпродуктивніших і безпечним, що не викликає ускладнень і широко використовується по всьому світу. При такому знеболенні породілля продовжує рухатися, приймати зручну позицію, продовжує відчувати своє тіло, тільки больова чутливість вгамовується.

Слід зазначити, що лікар анестезіолог знайомиться з жінкою, надає їй консультацію щодо її стану і рекомендує найкращий метод знеболення, роз’яснює всі свої маніпуляції. Доведено, що довіра лікарям, позитивний настрой майбутньої матері сприяє зменшенню больових відчуттів. Лікар радить, пояснює, підказує, але в ніякому разі не примушує приймати рішення. Рішення завжди лишається за сім’єю.

При кесарському розтині в більш як 90% випадків застосовується спінальна анестезія (нейро-аксиальні методи знеболення). За такого виду знеболення жінка залишається у свідомості й максимально наскільки можливо залучена до появи дитини на світ: чує перший крик маляти, контактує з нею поглядом, дитину кладуть на груди матері,  прикладають до грудей.

Доведено, що психологічна підтримка роділлі, психопрофілактика, підготовка жінки до пологів сприяють зменшенню кількості використання знеболення, а також кількості введення препаратів. Цьому у Перинатальному центрі приділяється багато уваги.

Набагато рідше при наявності протипоказань до спінального або епідурального знеболення застосовується загальний наркоз. Слід зазначити, що на сьогодні загальний наркоз проведений грамотними спеціалістами не є таким, що несе за собою різні ускладнення. Навпаки всі ризики ускладнень зведенні до мінімуму, препарати та їх концентрація зважені таким чином, щоб пацієнтки легко переносили всі адаптаційні моменти.

 • Номер телефону:(044) 522-87-49
 • Завідувач відділенням:Мазаманішвілі Сергій Аркадійович