м. Київ Предславинська, 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Направлення – Здоров`я дитини

ЩЕПЛЕННЯ

Щеплення в перші дні життя дитини

В перші дні життя дитині зі згоди з батьками за відсутності протипоказань проводять вакцинацію проти гепатиту В і туберкульозу. Дитина перебуває під наглядом медичних сестер та лікарів неонатологів після проведеної маніпуляції.

Відповідно міжнародних стандартів та наказів МОЗ України в перші години життя всім дітям рекомендовано проведення внутрішньом’язової ін’єкції вітаміну К для профілактики кровотеч у новонароджених.

СКРІНІНГ

Які скринінги виконуються?

В Перинатальному центрі виконується ранній скринінг різноманітних патологій, лікування яких на ранніх етапах допоможе уникнути важких наслідків надалі.

Аудіологічний скринінг

Проводиться на 2-3 добу життя дитини. Має мету діагностики порушень слуху методом оттоакустичної емісії.

Пульсоксиметрія

Проводиться через добу після народження. Ранній скринінг вроджених вад серця.

Генетичний скринінг на 9 спадкових захворювань обміну речовин

Рекомендований міжнародними стандартами та наказами МОЗ України з метою уникнення важких наслідків, які можуть бути неминучими, якщо зазделегідь не прийняти міри по догляду, режиму та лікуванню дитини.

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ

Особливості грудного вигодовування

В Перинатальному центрі приділяється велика увага підтримці жінок, що годують грудьми малюків. Ми всі добре усвідомлюємо той факт, що материнське молоко є унікальним джерелом для розвитку малюка в фізичному, психоемоційному та інтелектуальному аспектах. Крім того, є запорукою материнського здоров’я також.

Про всі особливості грудного вигодовування розповідають спеціалісти Перинатального центру на заняттях у Школі батьківства.

Перше прикладання до грудей є дуже вирішальним для формування здоров’я дитини і відбувається ще в пологовій залі. Протягом двох годин дитина знаходиться в тісному контакті з мамою шкіра-до-шкіри. Завдяки смоктанню грудей в перші години, а також безпосередньому контакту шкіра та кишківник дитини отримують першу порцію корисного сімейного біоценозу.

Молозиво – еліксир здоров’я

В перші доби після народження в грудях породіллі продукується молозиво. Цей продукт є дуже цінним, оскільки вміщує велику кількість імуноглобулінів, що захищають новонародженого від інфекцій. Слід знати, що молозива виробляється зовсім не велика кількість – 5-30 мл на добу, але цього достатньо, щоб дати дитині поживні речовини та пристосувати її до умов годування. Через декілька діб груди матері поступово наповнюються молоком.

Не варто обмежувати себе в кількості їжі або рідини в перші дні.

Правильне прикладання до грудей при годуванні малюка:

Поза «Колиска»

Голова дитини розміщується на ліктьовому згині маминої руки. Малюк добре розгорнутий до мами животиком. Іншою рукою мати підтримує спинку дитини, зберігаючи положення “живіт-до-живота”. Ноги мами зручно розміщені на опорі, підставці, тощо.

Поза «Перехресна колиска»

Відрізняється від попередньої тим, що підтримується дитинка протилежною від грудей рукою. Мати підтримує спинку і голову дитини передпліччям та кистю однієї руки, що є протилежною від молочної залози, до якої прикладається дитина.

Поза «З-під руки»

Дитинка розміщується під рукою мами з боку, начебто охоплюючи своїм тулубом мамин бік.

Ці позиції рекомендовані для освоєння на перших етапах для «автоматизації» правильного точного прикладання. В сидячих позах рекомендуємо використовувати подушку або іншу опору для підтримуючої руки, щоб знизити її перенапруження.

Годування лежачі на боці є зручною позою для того, щоб відпочити мамі і годувати під час сну. Або при протипоказаннях для положення сидячи.

Жінка знаходиться в положенні на боці, не спираючись на лікоть. Дитинка так само розгорнута до мами животиком (можна використовувати невеликий валик для опори спинки дитини), голівка закинута трохи назад.

Поза «Лежачи на спині з опорою»

Є доречною в пологовій залі, на перших етапах годування, а також при умові протипоказань до сидячого положення. В цьому положенні мати знаходиться в лежачому або напівлежачому положенні на спині, а дитина на животі з вільними ручками і ніжками. Руки мами з одного боку створюють опору для голівки, а з іншого – добре притискають нижню частину тулуба малюка до свого.

Фактори правильного прикладання

В будь-якому положенні є важливими фактори правильного прикладання:

  • Міцний контакт між тілом мами і дитини. Малюк повністю притиснутий до мами животиком
  • Рухи голівки дитини не обмежені. Намагайтеся тримати саме спинку дитини, її тулуб і шию, але не потилицю чи голову.
  • Сосок знаходиться на рівні носика малюка і направлений у бік піднебіння. Таким чином немовля піднімає голівку догори й широко відкриває ротика.
  • Вкладати намагайтеся груди таким чином, щоб нижня частина ареоли “тиснула” на нижню щелепу малюку.
  • Більша частина ареоли знаходиться в ротику немовляти.
  • Ротик малюка широко відкритий.

Якщо Ви відчуваєте сумніви, щодо правильного прикладання чи маєте біль при годуванні якомога раніше зверніться до консультанта з грудного вигодовування або персоналу педіатричного чи акушерського відділень, щоб якнайшвидше коректувати недоліки.

ДОГЛЯД ЗА НЕМОВЛЯМ

Турбота і допомога в адаптації малюка

Дитина з’являється на світ після перебування в надійно захищеній материнській утробі. В цьому світі її чекає багато різноманітних факторів.  Дитинці потрібна турбота і допомога в адаптації до нового середовища. Підтримка найчастіше потрібна і батькам.

В період 28 днів після народження у дитини щоденно відбуваються зміни її організмі, системах. Тому підтримка професіоналів є дуже важлива. Наші спеціалісти допоможуть Вам здолати велику кількість сумнівів, уникнути проблем.

Питання на які потрібно знати відповіді

Можливо до пологів мати вивчала багато інформації. Але найчастіше протягом перших діб, тижнів найчастіше виникають такі нагальні питання, про які мати до появи дитини не замислювалася або такі, що потребують практичних навичок.

Наприклад:

  • Як правильно доглядати за шкірою малюка? Як виглядає первородна змазка і що з нею робити?
  • Скільки дитинка має спати й в якому ритмі?
  • Можна купати і як?
  • Варто йти на прогулянку і як?
  • Достатньо дитинці молока?
  • Правильний догляд за пупковою ранкою?
  • Безболісне прикладання до грудей?

І ще цілий ряд питань.

Саме тому поруч з батьками знаходяться наші педіатри, дитячі сестри, акушерки, які надають підтримку, розуміючи всю відповідальність за здоров’я та майбутнє малюка.

Особливий догляд

Особливий догляд потрібен за немовлям у тих сім’ях, де малюки з’явилися передчасно. У нашому відділенні постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених кваліфіковані спеціалісти надають рекомендації відповідно міжнародних стандартів, підтримують сім’ї і  продовжують спостереження за дитиною протягом року після народження.