м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Про відділення
Корисна інформація

Анестезія

Фахівці відділення реанімації Перинатального центру проводять знеболення та наркоз, які є перевіреними та абсолютно безпечними для здоров’я. Всі лікарі – це спеціалісти з високим рівнем кваліфікації, з великим та унікальним досвідом у сфері акушерської анестезіології.

Лікарями відділення щорічно проводиться понад 3000 різних видів знеболення.

 

Методи знеболення, які застосовуються у відділенні:

Єпідуральна анестезія

Основним медикаментозним методом знеболення пологів є епідуральна анестезія. Цей метод є одним з найпродуктивніших і безпечним, що не викликає ускладнень і широко використовується по всьому світу. При такому знеболенні породілля продовжує рухатися, приймати зручну позицію, продовжує відчувати своє тіло, тільки больова чутливість вгамовується.

Слід зазначити, що лікар анестезіолог знайомиться з жінкою, надає їй консультацію щодо її стану і рекомендує найкращий метод знеболення, роз’яснює всі свої маніпуляції. Доведено, що довіра лікарям, позитивний настрой майбутньої матері сприяє зменшенню больових відчуттів. Лікар радить, пояснює, підказує, але в ніякому разі не примушує приймати рішення. Рішення завжди лишається за сім’єю.

Спінальна анестезія

При кесарському розтині в більш як 90% випадків застосовується спінальна анестезія (нейро-аксиальні методи знеболення). За такого виду знеболення жінка залишається у свідомості й максимально наскільки можливо залучена до появи дитини на світ: чує перший крик маляти, контактує з нею поглядом, дитину кладуть на груди матері,  прикладають до грудей.

Доведено, що психологічна підтримка роділлі, психопрофілактика, підготовка жінки до пологів сприяють зменшенню кількості використання знеболення, а також кількості введення препаратів. Цьому у Перинатальному центрі приділяється багато уваги.

Загальний наркоз

Набагато рідше при наявності протипоказань до спінального або епідурального знеболення застосовується загальний наркоз. Слід зазначити, що на сьогодні загальний наркоз проведений грамотними спеціалістами не є таким, що несе за собою різні ускладнення. Навпаки всі ризики ускладнень зведенні до мінімуму, препарати та їх концентрація зважені таким чином, щоб пацієнтки легко переносили всі адаптаційні моменти.

 

Інтенсивна терапія

Окрім проведення анестезіології спеціалісти відділення проводять інтенсивну терапію в тих випадках, які несуть загрозу життю матері та немовляті. Це може бути пов’язано з такими ускладненнями вагітності як прееклампсія (гестоз), важкий токсикоз, кровотечі, дихальна або серцева недостатність, екстрагенітальна патологія, що потребує інтенсивної терапії.

 

Всі палати відділення укомплектовані відповідно нормам та вимогам до оснащення відділення реанімації:

 • високотехнологічні апарати спостереження за станом породіль або вагітних
 • сучасні функціональні універсальні ліжка
 • забезпечення подачі кисню в кожну палату
 • сучасні дихально-наркозні апарати забезпечення анестезіологічної допомоги.

 

Всі роділлі з оперативним втручанням переводяться у відділення реанімації та інтенсивної терапії разом із дітками при відсутності протипоказань з боку дитини. Тут відбувається постійний контроль стану пацієнток, забезпечення своєчасного знеболення або лікування. У відділені практикується сумісне перебування матері з дитиною, є можливість знаходитись у палаті батьку або близькій людині. Такі умови часто позитивно впливають і на стан породіллі, і на контакт з дитиною. Підтримується раннє прикладання до грудей, часто навіть в операційній.

 

В Перинатальному центрі операційні оснащені всім необхідним обладнанням:

 • дихально-наркозними апаратами
 • медичними аспіраторами
 • інфузоматами
 • дефібриляторами
 • моніторами спостереження
 • повними комплектами для інтенсивної терапії та анестезіології
 • Номер телефону:(044) 522-87-49
 • Завідувач відділенням:Мазаманішвілі Сергій Аркадійович