м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Відділення другого етапу виходжування недоношених дітей

Про відділення
Корисна інформація

Малюк, що народився передчасно потребує спеціального догляду. Після того як всі життєво важливі функції дитини стабілізовані у реанімаційному відділенні, вона переводиться разом з мамою у відділення другого етапу виходжування дітей. Тут продовжується інтенсивна терапія, дихальна підтримка у режимі СРАР та інш.

 

Спеціалізація відділення

Метою створення такого відділення є:

  • лікування, діагностика, скринінг новонароджених, що народилися раніше строку;
  • зниження рівня інвалідизації діток, народжених передчасно;
  • навчання основним навичкам догляду за малюком його батьками.

 

Оснащення

Всі ліжка відділення пристосовані до сумісного перебування мами і малюка. Таким чином мама перебуває поряд з малюком при всіх лікувальних заходах, має можливість доглядати, годувати грудьми, носити на руках, застосовувати самостійно пероральні форми лікування, освоювати всі особливості догляду за своєю дитиною.

Відділення забезпечене необхідним оснащенням для надання допомоги на високому рівні. Палати оснащені пульсоксиметрами –  засобами для моніторингу стану дітей. Персонал відділення має унікальний досвід щодо реабілітації діточок, що народилися раніше терміну і постійно вдосконалює свої знання в Україні та за її межами.

 

Завдання відділення

Ми розуміємо важливість батьківської турботи, адже перебування батьків разом з дитиною покращує її показники здоров’я. Окрім цього, ми усвідомлюємо необхідність підтримки й матерів, оскільки від стану здоров’я і настрою мами залежить дуже багато. Ми надаємо психологічну підтримку мамам, які проходять не простий шлях батьківства дітей, що народилися раніше терміну. 

Головним завданням відділення є надання висококваліфікованої неонатологічної допомоги новонародженим та недоношеним діткам, що народилися з низькою та екстремально низькою вагою. У відділенні широко застосовується один з ефективніших методів реабілітації малюків – метод кенгуру (контакт шкіра-до-шкіри).

Також всі матусі отримують потужну підтримку щодо грудного вигодовування і консультуються провідними спеціалістами з цього питання. 

 

Реабілітація малюків

Тут існує спеціальна кімната для купання та реабілітації малюків Baby Spa, де працює дитячий спеціаліст з фізичного розвитку і допомагає не тільки дітям відновлювати і розвивати здорове функціонування, але й батькам освоювати всі навички гігієни за своїми крихітками. В кімнаті є умови для плавання малюків, вертикального купання, а також для проведення унікального методу для реабілітації та терапії малюків – методу сухої імерсії. При цьому дитина не контактує з водою, що дає можливість пролонгувати процедуру, але відчуття невагомості, розлабленості, безпеки, подібне до внутрішньоутробного, зберігається.

У відділенні діти отримують консультації вузьких спеціалістів: дитячого хірурга, нейрохірурга, офтальмолога, кардіохірурга, генетика, невролога та інших.

Катамнестичний кабінет

В Перинатальному центрі організовано катамнестичний кабінет, в якому здійснюється консультативно-діагностична допомога дітям раннього віку з патологією перинатального періоду, а також тим діткам, що народилися раніше терміну. Таке спостереження є важливим, оскільки всі маленькі пацієнти залишаються під ретельним динамічним спостереженням і в контакті з лікарями роками, а це дає можливість вчасно коректувати тактику реабілітації таких дітей.

  • Номер телефону:(044) 529-21-21
  • Завідувач відділенням:Бачинська Валентина Іванівна