м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Направлення Перинатального центру – Майбутні татусі

ЗМІНИ В СІМЕЙНОМУ БЮДЖЕТІ

Заведено вважати, що зміни, які наступають з приходом поповнення в сім’ю стосуються зазвичай в більшій мірі мами, побуту, фізичних особливостей. Але ми звикли розглядати сім’ю цілісно і турбуватися про всіх її членів. За зміни в сімейному бюджеті найчастіше відповідає батько, хоч це не обов’язково.

Зміни, коли сім’я стає при надії:

 • Ведіть певний час облік доходів і витрат. На сьогодні це робити не важко, адже існує цілий ряд зручних додатків, які дозволяють це робити без серйозних затрат часу.
 • Співставте свої витрати з доходами. Часто на цьому етапі відкриваються результати, що не помітні на перший погляд. Або виявляється, що співвідношення не відповідне.
 • Створіть бюджет планування вагітності. Варто вияснити в яку суму обійдеться спостереження вагітності, медичні процедури, діагностика.
 • Проаналізуйте витрати на малюка. На сьогодні є дуже багато речей для новонароджених, які позіціонуються виробниками як вкрай необхідні, але насправді такими не є. Тому варто дійсно проконсультуватися з психологом, досвідченими батьками або родичами і зробити висновок щодо того, що дійсно необхідно, а без чого можна обійтись. Також є предмети догляду за малюком, на яких можна зекономити, а є на яких економія може призвести до зворотного ефекту.
 • Створіть бюджет на перший рік життя дитини. Врахуйте предмети першої необхідності і заплануйте на це приблизно 10-15%. Пам’ятайте, що грудне вигодовування може зекономити біля 40% бюджету на дитину.

 

Подумайте про підвищення доходи сімї. У будь-якому випадку витрати сімї збільшаться.  Ви можете спланувати певні покупки, оцінивши їх необхідність та ціни, а після народження дитини певні речі замовити родичам або друзям. Таким чином бюджет на дитину змінюватиметься поступово, а у Вас знайдеться час, щоб його проаналізувати і знайти варіанти збільшення доходу.

ЗМІНА ПРІОРІТЕТІВ

Нові цінності та пріоритети

Після народження малюка є фізіологічним те, що пріоритети змінюються. Слід підготуватися до того, що хобі, друзі, навіть частина відпочинку відійдуть на другий план. Не плекайте надію на те, що всі Ваші друзі залишаться настільки ж уважними і близькими. Скоріше за все оточення також зазнає певних змін, але Вас це не повинно обурювати, адже люди, з якими співпадають Ваші пріоритети і цінності, обов’язково знайдуться.

Розподіл обов’язків

Крім того варто зважати на те, що обовязків після народження малюка також побільшає. Оптимально обговорити з дружиною ті речі, які Ви можете взяти на себе, а те, що важливо виконувати саме мамі, залишити для неї і надавати їй підтримку.

ФІЗІОЛОГІЯ СІМ`Ї

Сім’я після народження малюка

Варто ще на етапі планування вагітності обговорити теоретично Ваше бачення сім’ї після того, як народиться дитина:

 • Як надовго може залишити роботу дружина
 • Хто зможе допомагати
 • Як Ви бачите власну допомогу і підтримку
 • Які обов’язки Ви можете взяти на себе
 • Що саме для Вас є підтримкою і як бачить підтримку ваша дружина
 • Обговорити можливі труднощі і бути готовими їх вирішувати. Це може стосуватися конфлікту ролей батька та матері або дружини та матері, може стосуватися інтимного життя або погляду на цінності. Варто говорити про це і бути готовим бути досить гнучким у вирішенні таких конфліктів, якщо є шанс їх виникнення.
 • Бути готовим до того, що зміни в сімї, де зявляється дитина, часто приводять до кризового стану, коли вже старими методами не вдається подолати нові проблеми. Але пам’ятайте, що будь-яка криза – це шанс подальшого розвитку взаємовідносин, але ніяк не привід розривати їх.

У подоланні труднощів, пов’язаних з фізіологічними змінами в сім’ї Вам допоможуть пcихологи Перинатального центру.