м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Кортикостероїди під час вагітності, щоб зменшити ускладнення від передчасного народження

 

Опубліковано в лютому 2012 року

Переклад здійснено силами Перинатального центру м. Києва

 

 

Кортикостероїди під час вагітності, щоб зменшити ускладнення від передчасного народження

 

Для кого ця інформація

Ця інформація для вас, якщо ви вагітні, і вам рекомендовано пройти курс кортикостероїдів, тому що є ймовірність того, що ви можете народити вашу дитину зарано. Також  вам корисно з цим ознайомитись, якщо ви партнер, родич або друг когось, хто опинився в цій ситуації, або якщо ви зацікавлені в отриманні інформації про кортикостероїди під час вагітності.

 

Що таке кортикостероїди?

Кортикостероїди  – тип ліків, які даються вам, щоб допомогти вашій дитині, якщо є ймовірність того,  що будуть передчасні пологи. Кортикостероїди вводяться ін’єкцією в м’яз, зазвичай в стегно або плече. Один курс може складатися з двох до чотирьох ін’єкцій; як правило, протягом 24-48-годинного періоду.

 

Чому кортикостероїди корисні?

Кортикостероїди використовувалися протягом багатьох років, у жінок, які, як вважається, мають високий ризик народити своє дитя рано. Недоношені діти (народжені до 37 тижнів), мають підвищений ризик виникнення проблем зі здоров’ям, особливо з диханням, годуванням і інфекціями. Ці проблеми, як правило,  серйозно вражають раніше народжених дітей.

Один курс кортикостероїдів показаний, щоб допомогти з розвитком немовляті і збільшити шанси вашої дитини на виживання після народження. Це також зменшує ймовірність серйозних ускладнень після пологів у вашої дитини, такі як проблеми з диханням, внаслідок не повністю розвинених легень, крововиливів в мозок, важкої інфекції або запалення кишечника.

 

Чи можуть кортикостероїди нашкодити мені або моїй дитині?

Один курс від двох до чотирьох ін’єкцій вважається безпечним для вас і вашої дитини. Необхідно більше доказів, щоб сказати, чи безпечні для вашої дитини два або більше курсів кортикостероїдів під час вагітності.

 

На якій стадії вагітності слід використовувати кортикостероїди?

Кортикостероїди найбільше допомагають, якщо їх застосовувати з 24 тижнів і  до 34 тижнів+ 6 днів вагітності. Якщо у Вас плановий кесарів розтин між 35 і 38 тижнями плюс 6 днів, як правило, рекомендуються кортикостероїди. Кортикостероїди можуть бути дані раніше 24 тижнів, але те, що вони будуть корисні для вашої дитини в цій ситуації менш доказово; лікар буде обговорювати це з вами.

 

Як довго вони ефективні?

Кортикостероїди допомагають більше всього, якщо остання доза дається вам від 24 годин до 1 тижня, перш ніж у вас відбуваються пологи. Вони будуть корисні, навіть якщо ваша дитина народилася протягом 24 годин після першої дози.

 

Кому слід отримати кортикостероїди під час вагітності?

Вам можна порадити отримати кортикостероїди, якщо існує підвищена ймовірність того, що ваша дитина народиться раніше 35 тижнів вагітності. Наприклад:

  • якщо ви перебуваєте в передчасних пологах
  • якщо ви запідозрили, що ви в передчасних пологах, але це ще не підтверджено
  • якщо у вас відійдуть води, навіть якщо ви ще не маєте перейм
  • якщо вашій дитині краще народитися раніше, наприклад, якщо ваша дитина не росте
  • якщо вам буде  краще, щоб дитина народилася раніше, наприклад, якщо ви серйозно хвора, у вас важка кровотеча або тяжка прееклампсія (див Інформація для пацієнтів RCOG: Прееклампсія: що потрібно знати в www.rcog.org.uk/womens-health/clinical-guida ).

Якщо у Вас є запланований кесарів розтин до 39 тижнів вагітності, кортикостероїди рекомендується вам, щоб зменшити ймовірність проблем з диханням для вашої дитини.

Якщо у вас діабет або гестаційний діабет, вам, можливо, доведеться перебувати в лікарні, так як кортикостероїди збільшують рівень цукру в крові.

 

Коли кортикостероїди не потрібні?

Надання лікування в тому випадку, коли гіпотетично може виникнути якась подія, відомо як профілактичне лікування. Якщо раніше у вас рано народилася дитина, у вас багатоплідна вагітність або ви мали лікування шийки матки (вхід в матку), профілактичне лікування кортикостероїдами на ранніх термінах вагітності не рекомендується, тому що немає ніяких доказів того, що це допоможе вашій дитині.

 

Чи існують які-небудь обставини, при яких я не в змозі отримати кортикостероїди?

Кортикостероїди можуть пригнічувати імунну систему матері, але немає ніяких доказів того, що один курс кортикостероїдів заподіє шкоду, навіть якщо у вас є серйозні інфекції. Якщо ви або ваша дитина погано себе почуваєте, кортикостероїди зазвичай будуть дані, але народження вашої дитини не буде відстрочено, щоб дозволити вам закінчити курс.

 

Чи можу я мати більше ніж один курс кортикостероїдів в цій вагітності?

Якщо у вас був один курс кортикостероїдів, вам навряд чи будуть рекомендовані додаткові курси пізніше в тій же самій вагітності.

 

© Королівський коледж акушерів і гінекологів 2012 рік