м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Перший укол. Навіщо малюкові вітамін К?

Ваші питання – наші відповіді:

Навіщо вітамін К щойно народженій дитині?

  • Щоб у нього не виникло кровотечі або крововиливів, від яких він може померти.

А чому у нього це повинно виникнути?

  • Тому що у новонародженої дитини дефіцит вітаміну К в крові, він не може отримати його з продуктів харчування мами з грудним молоком.

А при чому тут вітамін К?

  • Вітамін К – це елемент, який необхідний для нормального згортання крові.

Але ж природою не передбачена додаткова ін’єкція? А як раніше?

  • До того, як у всьому світі стали вводити дитині вітамін К, серед новонароджених була дуже поширена геморагічна хвороба. Це стан, при якому у цілком здорової на вигляд немовляти, раптово виникали кровотеча або крововилив. Ці небезпечні для життя ускладнення, для корекції яких часто потрібно переливання компонентів крові і які призводили до тяжких наслідків і навіть загибелі немовлят. При цьому, кровотечі можуть виникнути як в перший тиждень життя, так і в віці 1 місяця.

Так що, погоджуватися?

  • Так, тому що Ваша відмова може призвести до тяжких наслідків для вашого малюка!!!

А що ви колете?

  • В Україні зареєстровано препарат канавіт, 0.1 мл якого містить 1 мг вітаміну К. Укол робиться один раз в пологовому будинку в першу добу життя. У разі гемолітичної хвороби введення вітаміни К тимчасово переноситься до дня виписки після отриманого лікування. Надалі рекомендується давати вітамін К до 3х місяців життя 1 раз на тиждень у вигляді крапель, якщо Ваша дитина отримує грудне молоко. В адаптованих молочних сумішах міститься необхідна кількість вітаміну К і додаткова дотація його не потрібна.

                           

А можна так, щоб не колоти?

  • Можна, є альтернатива у вигляді крапель в рот. Якщо все ж Ви категорично відмовляєтесь від уколів, то введення вітаміну К через рот теж знижує ймовірність виникнення сильної кровотечі, включаючи внутрішньомозковий крововилив, але воно менш ефективно, ніж ін’єкція. Дозування в такому випадку становить 2 мг.