м.Київ Предславинська 9 +38 044 522 8745
Працюємо - 24/7 Цілодобово

Рухи вашої дитини під час вагітності

Опубліковано в лютому 2019 року

Переклад здійснено силами Перинатального центру м. Києва

 

 

Рухи вашої дитини під час вагітності

 

Для кого ця інформація

Ця інформація для вас, якщо ви хотіли б знати про рухи вашої дитини під час вагітності. Це може бути корисно, якщо ви стурбовані тим, що ваша дитина не рухається, як зазвичай, або якщо ви відчуваєте, що рухи вашої дитини змінилися. Це також може бути корисно, якщо ви партнер, родич або друг того, хто знаходиться в цій ситуації.

Тут розкажуть вам про:

 • які рухи нормальні для вашої дитини
 • що впливає на відчуття вами рухів вашої дитини
 • що ви повинні робити, якщо рухи вашої дитини скоротилися або змінилися
 • Який догляд вам буде запропоновано, якщо рухи вашої дитини скоротилися або змінилися

Ця інформація покликана допомогти вам і вашим лікарям прийняти найкращі рішення про догляд за вами. Але вона не замінить консультації з лікарем або акушеркою про вашу власну ситуацію.

Словник медичних термінів можна знайти на веб-сайті RCOG за адресою: www.rcog.org.uk/en/patients/medical-terms,

 

Які нормальні рухи для моєї дитини під час вагітності?

Більшість жінок знають, що перші рухи своєї дитини вони відчують у 18-20 тижнів вагітності. Однак, якщо це ваша перша вагітність, ви можете не усвідомлювати рухи до 20 тижнів вагітності. Якщо ви вже були вагітними, ви можете відчувати рухи вже у 16 тижнів. Вагітні жінки відчувають рухи своєї дитини як удар, вібрацію, шуршання або перекочування.

У міру зростання дитини, кількість і тип рухів будуть мінятися з графіком активності дитини. Як правило, пік активності для вашої дитини буде у денні і вечірні часи. Вдень і вночі у вашої дитини будуть періоди сну, які  триватимуть від 20 до 40 хвилин, рідко довше, ніж 90 хвилин. Ваша дитина, як правило, не буде рухатись протягом цих періодів сну.

Число рухів, як правило, буде збільшуватися до 32 тижнів вагітності, а потім залишатися приблизно такими ж, хоча тип руху може змінюватися ближче до терміну пологів. Часто, якщо ви зайняті, ви можете не помітити всі  рухи. Важливо щоб ви продовжувати відчувати як ваша дитина рухається до самих пологів. Також ваша дитина повинна рухатися під час пологів.

 

Чому рухи моєї дитини важливі?

Під час вагітності, відчуття рухів вашої дитини впевнює у його або її благополуччі. Якщо ви помітили, що дитина рухається менше, ніж зазвичай, або якщо ви помітили зміну в характері рухів, іноді це може бути ознакою того, що ваша дитина погано себе почуває, і тому дуже важливо, щоб ви звернулись до акушера або місцевого пологового відділення відразу, щоб можна було оцінити благополуччя вашої дитини.

 

Скільки має бути рухів?

Немає ніякої визначеної кількості рухів, які вважаються нормальними. Під час вагітності, ви повинні знати індивідуальний для вашої дитини графік рухів. Важливим є зменшення або зміни в рухах вашої дитини.

 

Які чинники можуть вплинути на відчуття рухів моєї дитини?

Менш ймовірно, що ви будете відчувати рухи своєї дитини, якщо ви активні або зайняті.

Якщо плацента (послід) знаходиться на передній частині матки,  вам може бути не так легко відчути рухи вашої дитини. Положення вашої дитини, головою чи сідничками донизу, не впливає на відчуття її рухів. Якщо спина вашої дитини обернена до переду, ви можете відчувати менше рухів, ніж якби його або її спинка була повернута до вашої спини.

 

Що може призвести до зменшення рухів моєї дитини?

Деякі ліки, такі як сильні знеболюючі або заспокійливі засоби можуть потрапити в кровообіг вашої дитини і зменшити рухи вашої дитини. Алкоголь і куріння також може впливати на рухи немовля. У деяких випадках дитина може рухатися менше, тому що він або вона погано себе почуває. Зрідка, хвороби, які впливають на м’язи і нерви, можуть призвести до зменшення рухів вашої дитини або повну їх відсутність.

 

Чи маю я використовувати таблицю для підрахунку рухів моєї дитини?

Існує мало доказів, щоб рекомендувати рутинне використання графіка рухів. Це важливо для вас, щоб бути в курсі індивідуального графіка рухів вашої дитини під час вагітності, щоб негайно звернутися за допомогою, якщо ви відчуваєте, що рухи зменшились або змінились.

 

Що я маю робити, якщо я відчуваю, що рухи моєї дитини зменшились або змінились?

Звернутися за професійною допомогою негайно. Ніколи не лягайте спати, ігноруючи скорочення або зміну рухів вашої дитини. Не покладайтеся на власні набори для вислуховування серцебиття дитини, якщо вони у вас є.

Догляд, який Ви отримаєте, коли ви повідомите про зменшення або зміну характеру рухів вашої дитини, залежить від стадії вагітності:

 • Менш ніж 24 тижні вагітності

Більшість жінок вперше стає відомо про рухи їхньої дитини, коли вони на 18-20 тижні вагітності. Якщо в 24 тижні ви ще ніколи не відчували, як ваша дитина рухається, вам слід звернутися до жіночої консультації або місцевого пологового будинку, щоб перевірити серцебиття дитини. Може бути виконано ультразвукове дослідження, і вас можуть скерувати до фахівця фетальної медицини, щоб перевірити самопочуття дитини

 • Між 24 тижнями і 28 тижнями вагітності

Ви повинні зв’язатися з жіночою консультацією або місцевим пологовим будинком, щоб  перевірити серцебиття дитини. Ви будете мати повний допологовий огляд, який включає перевірку розміру матки, вимір артеріального тиску і тестування сечі на білок. Якщо матка виявиться меншою, ніж очікувалося, може бути виконано ультразвукове сканування з перевіркою зросту і розвитку дитини.

 • Більше 28 тижнів вагітності

Ви повинні негайно звернутися до жіночої консультації або місцевого пологового будинку, щоб перевірити серцебиття дитини. Ви не повинні чекати до наступного дня, щоб звернутися за допомогою. Вас очікують:

 • запитання про рухи вашої дитини
 • повний допологовий огляд, який включає перевірку серцебиття вашої дитини.

Частота серцевих скорочень Вашої дитини буде контролюватися, як правило, протягом принаймні 20 хвилин. Це допоможе вам впевнитись у благополуччі дитини. Ви маєте помітити зростання серцевого ритму вашої дитини, коли він або вона рухається. Зазвичай ви зможете повернутися додому, як тільки ви заспокоїлись.

Ультразвукове сканування, щоб перевірити зростання вашої дитини, а також кількість амніотичної рідини навколо вашої дитини, може бути виконано, якщо:

 • ваша матка менше, ніж очікувалося
 • вагітність має фактори ризику, пов’язані з мертвонародженням
 • моніторинг серцевого ритму нормальний, але ви все ще відчуваєте, що ваша дитина рухається менше, ніж зазвичай.

Ультразвукове сканування, як правило, виконується протягом 24 годин після запиту.

Ці дослідження, як правило, забезпечують впевненість, що все добре. Більшість жінок, які відчувають один епізод скорочення рухів своєї дитини, мають фізіологічну вагітність і надалі мають здорову дитину.

Якщо є які-небудь проблеми у вашої дитини, ваші лікарі обговорять це з вами. Буде організовано подальше обстеження. Ви маєте мати на увазі, що у деяких випадках, вашій дитині може бути необхідним народитися якомога швидше. Це буде залежати від вашої конкретної ситуації і терміну вашої вагітності.

 

Що я маю робити, якщо я знову відмічаю зменшення рухів моєї дитини?

Перед тим, як ви підете додому, вам порадять вести графік рухів вашої дитини,  і якщо  станеться ще один епізод зменшення рухів, ви повинні знову звернутися жіночої консультації або місцевого пологового будинку. Ви ніколи не повинні коливатися, і завжди звертатися за порадою, скільки б разів це не повторювалось.

 

© Королівський коледж акушерів і гінекологів у 2019 році